Poradnia Okulistyczna

Lekarz okulista specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu różnych chorób i zaburzeń dotyczących oczu i układu wzrokowego. Okulistyka jest dziedziną medycyny zajmującą się badaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom, urazom i zaburzeniom związanym z narządem wzroku.

  • Badanie wzroku
    Okulista przeprowadza szczegółowe badanie wzroku, w tym ocenę ostrości wzroku, badanie refrakcji (pomiar wady wzroku, np. krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu), badanie dna oka i inne badania pomocne w diagnozowaniu i ocenie stanu wzroku.
  • Diagnoza i leczenie chorób oczu
    Poradnia okulistyczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnorodnych chorób oczu, takich jak: zaćma, jaskra, jaskra pourazowa, zespół suchego oka, retinopatia cukrzycowa, retinopatia nadciśnieniowa, zez, infekcje oczu, zapalenia spojówek i inne. Okulista może przepisać odpowiednie leki, np. krople do oczu, maści lub zalecić inne metody leczenia, takie jak laseroterapia czy zabiegi chirurgiczne.
  • Badania diagnostyczne
    Poradnia okulistyczna wykonuje różne badania diagnostyczne, takie jak: badanie dna oka, badanie ciśnienia śródgałkowego.
spec

Specjaliści

Włodarczyk Bożena lekarz medycyny
specjalista chorób oczu

Włodarczyk Bożena lekarz medycyny

Gawrońska Małgorzata dr n. med.
specjalista chorób oczu

Gawrońska Małgorzata dr n. med.