Poradnia Internistyczna

W poradni lekarz zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i monitorowaniem różnych chorób układu wewnętrznego. Interna, znana również jako medycyna wewnętrzna, to dziedzina medycyny, która skupia się na zapobieganiu, diagnozowaniu i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego, układu pokarmowego, nerek, a także innych narządów i układów wewnętrznych.

  • Diagnostyka chorób wewnętrznych
    Poradnia internistyczna przeprowadza szczegółowe badania diagnostyczne w celu zidentyfikowania źródła problemów zdrowotnych. Internista analizuje historię medyczną pacjenta, przeprowadza badanie fizykalne i zleca odpowiednie badania diagnostyczne.

  • Leczenie chorób wewnętrznych
    Lekarz internista opracowuje plan leczenia dla pacjentów z różnymi chorobami wewnętrznymi. Może to obejmować zarówno farmakoterapię, jak również zalecenia dotyczące zmiany stylu życia, diety, aktywności fizycznej i zarządzania stresem. Choroby wewnętrzne, które są często diagnozowane i leczone w poradni internistycznej, to między innymi: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca, astma, choroby nerek, choroby wątroby i wiele innych.

  • Opieka nad pacjentem
    Poradnia internistyczna zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentem.

spec

Specjaliści

Łucja Oleśkowska
specjalista ds. chorób wewnętrznych, medycyny pracy, alergolog

Łucja Oleśkowska