Poradnia Endokrynologiczna

W poradni endokrynologicznej lekarz endokrynolog zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz monitorowaniem chorób i zaburzeń hormonalnych. Endokrynologia to dziedzina medycyny, która skupia się na badaniu i leczeniu gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz kontroli poziomu hormonów, które wpływają na wiele procesów w organizmie.

  • Diagnostyka hormonalna
    Poradnia endokrynologiczna przeprowadza badania w celu oceny poziomów hormonów w organizmie. W celu zidentyfikowania ewentualnych zaburzeń hormonalnych lekarz endokrynolog analizuje objawy pacjenta, przeprowadza badania fizykalne oraz zleca niezbędne badania.
  • Leczenie chorób endokrynologicznych
    Lekarz endokrynolog opracowuje indywidualny plan leczenia dla pacjentów z chorobami endokrynologicznymi. Może to obejmować zarówno farmakoterapię jak również zalecenia dotyczące zmiany stylu życia i diety. Choroby endokrynologiczne, które są często diagnozowane i leczone w poradni, to między innymi cukrzyca, nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroby przysadki, choroby nadnerczy oraz zaburzenia hormonalne.
  • Monitorowanie chorób endokrynologicznych
    Poradnia endokrynologiczna zapewnia pacjentom monitorowanie stanu zdrowia i efektywności leczenia chorób endokrynologicznych. Lekarz endokrynolog regularnie ocenia poziomy hormonów i jeśli to konieczne modyfikuje terapię.

 

spec

Specjaliści

Piotr Bielicki lekarz medycyny
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista endokrynolog

Piotr Bielicki lekarz medycyny