Centrum Opiekuńczo-Lecznicze

Centrum opiekuńczo-lecznicze udziela całodobowych stacjonarnych świadczeń zdrowotnych obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację. Zapraszamy głównie pacjentów, którzy po leczeniu szpitalnym lub zakończonym procesie diagnozowania nie wymagają dalszej hospitalizacji. Oddział skierowany jest również do osób, które nie przeszły żadnych chorób, ale z różnych względów nie mogą pozostać same bez opieki.

Oferujemy możliwość kontynuowania terapii pod opieką lekarza oraz profesjonalną rehabilitację. Dzięki temu pacjenci mają zapewnioną pełną opiekę medyczną, odzyskując siły i niezależność.

Dla osób, które nie przeszły żadnych poważniejszych chorób ale nie mogą pozostać same bez opieki stworzyliśmy bezpieczne i przyjazne środowisko do codziennej egzystencji. Zapewniamy nie tylko opiekę medyczną ale również codzienne wsparcie, towarzystwo i urozmaicone zajęcia. Wszystko w trosce o komfort i dobre samopoczucie naszych podopiecznych.

Stawiamy na najwyższą jakość usług i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy, pielęgniarek oraz terapeutów zaangażowanych w zapewnienie kompleksowej i profesjonalnej opieki.

 

Świadczenia w ramach centrum opiekuńczo-leczniczego obejmują:

  • opiekę i nadzór lekarza oddziałowego;
  • kompleksową opiekę pielęgniarską;
  • całodobowe wyżywienie zgodne ze stanem zdrowia pacjenta;
  • rehabilitację leczniczą;
  • leczenie farmakologiczne;
  • niezbędne konsultacje specjalistyczne;
  • przygotowanie pacjenta i jego opiekuna do samoopieki i opieki domowej;
  • zapobieganie powikłaniom wynikającym z procesu chorobowego i unieruchomienia;
  • zmniejszenie skutków ograniczonej sprawności ruchowej i przygotowanie do życia w warunkach domowych;
  • zajęcia z psychologiem.

 

Koszt pobytu w Centrum Opiekuńczo-Leczniczym wynosi 200 zł za dobę.

Przed przyjęciem do centrum personel oddziału przeprowadza wywiad pielęgniarski. Pacjent powinien przedstawić skierowanie od lekarza, wypełnioną skalę Barthel (maksymalnie 40 punktów) oraz formularz zgłoszeniowy.

Istnieje możliwość skorzystania z pobytu w Centrum Opiekuńczo-Leczniczym w ramach finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wszelkich informacji w tym zakresie udzieli zespół podczas przyjmowania skierowania do naszej placówki. Dokumenty wymagane do przyjęcia do Centrum Opiekuńczo Leczniczego dostępne są do pobrania w zakładce Strefa Pacjenta.

 

Kontakt Centrum Opiekuńczo-Lecznicze
52 355 7912
Kontakt kierownik Centrum Opiekuńczo-Leczniczego
609 105 610
col@sirmed.pl